Рекомендації по заміні лінійок ВЕ-164
У 80-х роках минулого століття Вільнюський філія ЭНИМС (Експериментального науково-дослідного інституту металорізальних верстатів) розробив і впровадив у виробництво фотоелектричні перетворювачі лінійних переміщень мод. ВЕ-164 (ПЛФ-Н)
Вільнюський ЭНИМС на той момент був провідним підприємством по розробці та виготовленню фотоелектричних перетворювачів і координатно-вимірювальних машин в СРСР і формував технічну політику в цих областях. У 1970-1990 рр. Вільнюський філія ЭНИМС виготовляв більше половини вироблених в СРСР перетворювачів та КІМ. Заводи верстатобудівної промисловості СРСР у 1961-1990 рр. випустили величезну кількість розроблених Вильнюсским філією ЭНИМС металорізальних верстатів 16 моделей. Тільки в 1984 р. – близько 17000 різних вимірювальних перетворювачів для верстатів з ЧПУ
Фотоелектричні перетворювачі лінійних переміщень мод. ВЕ-164 (ПЛФ-Н) активно використовувалися на всіх типах металорізального обладнання, як спільно з цифровою індикацією (наприклад з Ф5290, К525) так і з системами числового програмного керування (15МП, «Розмір 4М», 2С42, 2С85, 2У32, 2МЧЗ, «Електроніка НЦ-31» та ін) і експлуатуються до теперішнього часу в верстатобудуванні та металообробної промисловості.
У даний момент випуск перетворювачів ВЕ-164 припинений.
Сучасними аналогами даного перетворювача є оптичні інкрементние лінійки мод.L18C виробництва Precizika Metrology (Литва) або ЛІР-7М виробництва СКБ ІС (Росія)
Розглянемо склад і пристрій перетворювача ВЕ-164 — він складається власне з самого перетворювача лінійного фотоелектричного ПЛФ та електронного интерполятора - нормуючого перетворювача НП, з'єднаних між собою кабелем з роз'ємами. Сам ПЛФ складається з растрової лінійки розміщеної в корпусі і перетворюючої головки з індикаторною пластиною.
ВЕ-164 випускалися декількох модифікацій, які відрізнялися довжиною вимірюваного переміщення (від 120 до 1020 мм) і типами нормували перетворювачів НП1, НП5М або НП10. Кожна з модифікацій мала власне позначення, наприклад:
ПЛФ-Н-4-ВЕ164-025-4-2-3,0 ( де ПЛФ-Н скорочене найменування перетворювача, 4-період вихідних сигналів (може бути 20 мкм. 4 мкм. 2 мкм.), 025 - шифр перетворювача в залежності від довжини переміщення, в даному випадку - довжина переміщення 250 мм, 4 - клас точності (може бути 4 або 5), 2 - розташування референтної мітки (може бути 1,2,3,4 або 0), довжина кабелю 3,0 метра.
Повне позначення вказувалося в паспорті перетворювача, а скорочене - на шильде закріпленому на корпусі лінійки
Для підбору аналога, який повністю замінить вийшов з ладу ПЛФ-Н важливо знати повну модель перетворювача встановленого на Вашому обладнанні. Так для наведеного прикладу аналогами будуть:
перетворювач L18C, виробництва Precizica Metrology:
перетворювач ЛІР-7М, виробництва СКБ ІС:
ЛІР-7М, виконання 1, довжина вимірювання 250 мм, положення референтної мітки ― через 50 мм, напруга живлення +5 В, тип вихідного сигналу ПІ, дискретність 1 мкм, клас точності ― 4, довжина кабеля 1,5 м, без роз'єму.
Більш докладні технічні характеристики, вартість, строк та умови поставки Ви завжди можете дізнатися зв'язавшись з нами будь-яким зручним способом. Фахівці ТОВ "ТПП "Станкоресурс" готові надати розгорнуту технічну консультацію і допомогу в підборі перетворювачів переміщень будь-якого типу
- Довідковий каталог енкодерів Precizika Metrology 2020Вибір необхідного енкодера може стати стресовим завданням навіть для досвідченого спеціаліста. Тому ми пропонуємо "Посібник з вибору енкодерів" від Precizika Metrology, який допоможе Вам швидко підібрати лінійний або круговий енкодер із необхідними параметрами.Довідковий каталог енкодерів Precizika Metrology 2020
- Цифрові тиристорні приводи подач (координатні приводи) серії 12ХХХ WSM для двигунів постійного струму з постійними магнітами.Порівняльна таблиця характеристик цифрових тиристорних перетворювачів серії 12ХХХ WSM виробництва компанії ELL (Слівен, Болгарія) для управління двигунами постійного струму з постійними магнітамиЦифрові тиристорні приводи подач (координатні приводи) серії 12ХХХ WSM для двигунів постійного струму з постійними магнітами.